Liga ir menas

Tarptautinis meno projektas

Hepatitas C ir menas turi mažai ką bendra. Bet tik iš pirmo žvilgsnio.

Dar 2014 m. 150 menininkų iš daugiau nei 80 šalių inicijavo tarptautinį projektą, kurio idėja – paciento ir menininko susitikimas, po kurio menininkas savo kūrinyje pavaizduoja ligos sukeltus paciento išgyvenimus. Pasitelkus meno kalbą, siekiama didinti hepatito C infekcijos žinomumą tarp medicinos darbuotojų ir visuomenėje. Taip pat svarbu aktualinti šios ligos padarinius sveikatos priežiūros sistemą valdančioms institucijoms.

Lietuvių „Perspektyvos“ – tarptautinio projekto dalis

Tarptautinės iniciatyvos dalis buvo ir kelerius metus trukęs lietuvių meno projektas „Perspektyvos“.

2015 m. į kvietimą prisijungti prie pirmojo projekto etapo „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš“ atsiliepė 16 menininkų iš Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto. Ši iniciatyva buvo įgyvendinta kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų profesoriais ir gydytojais, padėjusiais pacientams ir menininkams suprasti ligą bei meno kalba parodyti sergančiojo emocijų spektrą – nuo baimės ir nevilties iki tikėjimo, kad galima pasveikti.

2016 m. projektas tęsėsi. Jo antrojo etapo „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir pasveikęs aš“ pagrindinė idėja buvo meninės raiškos priemonėmis pavaizduoti pasveikusių nuo hepatito C pacientų emocijas: begalinį džiaugsmą, optimizmą, pasitikėjimą ir visiškai pasikeitusią gyvenimo kokybę. Šiame projekto etape dalyvavo 17 menininkų iš VDA Kauno fakulteto, LSMU Kauno klinikų gydytojai ir nuo hepatito C išgiję pacientai.

2017 m. įvykusio trečiojo projekto etapo „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir realybė gydytojų akimis“ tikslas – meninės raiškos priemonėmis išreikšti gydytojų mintis, jausmus, įžvalgas ir emocijas, susijusias su inovatyvia terapija. Pasitelkę pažangų gydymą, gydytojai gali visiškai išgydyti hepatitu C sergančius pacientus. Trečiajame etape dalyvavo 15 VDA Kauno fakulteto menininkų. Bendradarbiaujant su LSMU Gastroenterologijos klinikų ir VUL Santaros klinikų Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriaus gydytojais, meno kūriniuose pavaizduotas emocinis dualumas – gydytojų emocijos iki inovatyvios terapijos ir dabar, kai po šio gydymo pacientai visiškai išgydomi. 

Kviečiame susipažinti su darbais

2015-2016 metų perspektyvos / Menas, kepenų ligos ir aš
Žiūrėti
2017 metų perspektyvos / Menas, kepenų ligos ir aš
Žiūrėti
Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainė naudoja slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Plačiau apie slapukus.
Sutinku